Nagu sēnītes infekcija


Kas izraisa nagu sēnītes infekciju?

Onihomikoze, nagu sēnītes infekcija, ir izplatīta stāvoklis, ko
izraisa īpaša veida sēnīte zem naga virsmas. Sēnīte var
izplatīties no cilvēka uz cilvēku caur tiešu kontaktu vai ar
paklājiem, zeķēm, apaviem un zeķubiksēm. Šie mikroorganismi
aug un izplatās mitrā, siltā vidē, kā sabiedriskās dušas, sporta zāles un peldbaseini.

Kā nagu sēnītes infekcija izskatās?

Veseli nagi ir gludi, rozīgi, un tiem galā ir šaura, balta līnija, bet nagu sēnītes infekcija maina naga krāsu un izskatu. Sākotnēji tā ietekmē mazu naga daļu, to izbalinot. Naga krāsa var mainīties uz baltu, no dzeltenas uz brūnu, zaļu un pat melnu. Ja infekcija netiek ārstēta, tā var izplatīties dziļāk nagā, padarot to biezu un kārtainu, kā arī izraisot sāpes un diskomfortu. Dažkārt nags var atdalīties no pirksta virsmas. Ir svarīgi ārstēt nagu sēnīti, lai izvairītos no tās izplatīšanās uz plašāku naga laukumu vai uz citiem pēdas nagiem. Jūs varat konsultēties pie sava ārsta vai izmantot īpašus līdzekļus, lai nagu sēnīti ārstētu.

 

Kā ārstēt nagu sēnītes infekciju

Lai izvairītos no nagu sēnītes infekcijas, Jums vienmēr vajadzētu pasargāt savas pēdas no tieša kontakta ar peldbaseinu, dušu un ģērbtuvju grīdu, valkājot gumijas čības. 


Vienmēr mēģiniet turēt savas pēdas sausas, valkājot elpojošus apavus un zeķes, kas absorbē svīšanu. Mainiet tās regulāri, īpaši siltā laikā. 

Nagu sēnītes aprūpe var aizņemt ilgu laiku un rūpes. Lai izvairītos no veselu kāju nagu inficēšanas: 

 

    • vienmēr mazgājiet rokas pēc pieskaršanās inficētajiem nagiem;


    • sterilizējiet palīgrīkus, kurus izmantojāt pedikīra laikā, tos viscaur nomazgājot karstā ūdenī vai izmantojot spirtotu drāniņu;


    • neizmantojiet nagu laku un pieliekamos nagus, kamēr ārstējat nagu sēnītes infekciju, jo tie var veicināt sēnītes vairošanos un izplatīšanos.


    Lai ārstētu mērenu nagu sēnītes infekciju, Jūs varat lietot produktus, kas rada nepatīkamu vidi nagu sēnītei, tādējādi likvidējot problēmu un novēršot infekcijas izplatīšanos.

 

Uzziniet vairāk par nagu sēnītes infekciju