Novēršana


Kā es varu izvairīties no inficēšanas ar nagu sēnīti no citiem cilvēkiem?

Bieža nagu sēnītes izplatīšanās vieta ir publiskie peldbaseini, dušas, ģērbtuves, spa un citas vietas, kur ir silts un mitrs pamats. Tāpēc šādās vietās vienmēr velciet gumijas čības/sandales, lai savas pēdas pasargātu no mitrās vides, kur sēnīte aug. Izvairieties no dalīšanās ar dvieļiem vai apaviem, īpaši sporta apaviem. 

 

Vai mana apavu izvēle var ietekmēt to, vai es inficējos ar nagu sēnīti? 

Valkājot zeķes, kas ir izgatavotas no dabiskās šķiedras (100% kokvilnas), un ādas apavus, Jūsu pēdas elpos, šādā veidā novēršot mitruma rašanos, ko iecienījusi nagu sēnīte. Ikdienā centieties mainīt apavus, jo sēnītes sporas Jūsu apavos dzīvo ilgi. Zelta likums ir vienmēr uzturēt Jūsu pēdas svaigas un sausas, cik vien tas iespējams. Ja nu Jūsu zeķes un apavi kļūst mitri, mainiet tos, cik vien ātri iespējams, un pilnībā izžāvējiet savas pēdas.

 

Ko es varu darīt, lai izvairītos no nagu sēnītes izplatīšanās?

Lai novērstu nagu sēnītes infekcijas izplatīšanos, ārstējiet to pēc iespējas ātrāk. Vienmēr pilnībā noslaukiet savas pēdas un pirkstu starpas, nomazgājiet rokas pēc inficēto nagu aprūpes, sterilizējiet visus izmantotos darbarīkus, iegremdējot tos vārītā ūdenī vai noslaukot ar dezinfekcijas līdzekļiem. Ārstēšanas laikā izvairieties izmantot nagu laku vai mākslīgos nagus.