100 gadu pieredze

 


Zinātne kāju kopšanā.

Mūsu dibinātājs Dr. Viljams Matiass Šols (William Mathias Scholl) gribēja saprast pēdas struktūru un tās biomehānikas saistību ar ķermeni. Viņa degsme un vērtības joprojām dzīvo kopā ar mums. 


1899

Stāsts sākās 1899. gadā Čikāgā, kur 17 gadu vecumā, mazā apavu veikaliņā, sāka strādāt Viljams, specializējoties komfortablos apavos. Viņš bija tik ļoti ieintriģēts par daudzajiem satiktajiem cilvēkiem ar sliktu pēdu stāvokli, ka iestājās medicīnas skolā, lai mācītos par cilvēka ķermeni, tai skaitā par pēdas fizioloģiju un anatomiju. 


1904

1904. gadā, 22 gadu vecumā neilgi pēc kļūšanas par ārstu, viņš patentēja savu pirmo izgudrojumu: pēdas paliktni. Tajos laikos tas bija revolucionārs produkts – ieliekams apavos, lai pastiprinātu un atbalstītu pēdas velvi. 1907. gadā viņš nodibināja kompāniju “Scholl Manufacturing”. 


1912

1912. gadā Viljams Šols nodibināja Ilinoisas Pedikīra un ortopēdijas koledžu, kas drīz kļuva par nozīmīgāko mācību institūciju savā jomā Amerikā. Viņš piedāvāja bezmaksas pēdu pārbaudes un arī ieviesa ikgadējo nacionālo pēdu komforta nedēļu. 


20. gadi

20. gados viņš radīja pirmo apavu līniju, kura bija īpaši veidota pēdas anatomijai. Dekādi vēlāk Dr. Šols izstrādāja kompresijas zeķes, kā līdzekli uztūkušām potītēm un paplašinātām vēnām. 40. gados tika radītas un reklamētas Dr. Šola apavu zolītes, kas drīz kļuva par vienu no kompānijas vispārdotākajām precēm.


60. gadi

60. gados mēs strauji attīstījāmies. “Pescura” sandales tika izstrādātas ar funkcionālu dižskābarža pamatni, kas tonizē pēdas katrā solī. Tās strauji guva starptautiskus panākumus, un tās valkātāju vidū bija tādas modeles kā Tvigija (Twiggy) un Džena Šrimptone (Jean Shrimpton) – padarot tās par slavenām stila un komforta ikonām. 


1968

1968. gadā, 86 gadu vecumā Viljams Šols aizgāja mūžībā. Viņa mūža misiju - „kā uzlabot cilvēka komfortu, veselību un labsajūtu, rūpējoties par viņa pēdām” ‒ pārņēma viņa uzņēmums. Un mēs joprojām esam apņēmušies rūpēties par pēdām visā pasaulē. 


2004

Mēs nosvinējām Šola simtgadi ar jaunu zīmola identitāti, jaunu pēdu kopšanas produktu paaudzi un apavu līniju, kas nodrošina maksimālu komfortu, saglabājot mūsdienīgu un inovatīvu stilu. 


2008

Mēs atklājām jauno apavu kolekciju, kuru dizainu veidoja nozīmīgākie itāļu dizaineri, un kuri tika tirgoti labākajos apavu veikalos. Ar pareizu līdzsvaru starp eleganci, komfortu un tehnoloģiju, tiem piemīt viss, ko sevī ietver Scholl.


Šodien

Scholl vēsture turpinās ar pamatlicēja degsmi un filozofiju - uzlabot cilvēku veselību, komfortu un labsajūtu, rūpējoties par viņu pēdām.